Dwa warunki, które wpływają na to, jak człowiek myśli i zachowuje się

Dwa warunki, które wpływają na to, jak człowiek myśli i zachowuje sięJaka jest różnica między add i adhd? Zespół deficytu uwagi i zespół nadpobudliwości i deficytu uwagi są dwa warunki, które wpływają na to, jak człowiek myśli i zachowuje się Zaburzenia dotyczą 1 na 20 dzieci i mogą powodować problemy w procesie uczenia się i działania. Terminy te są używane zamiennie, ale istnieją pewne różnice między nimi. Chociaż wykorzystał dwa terminy, należy zauważyć, że amerykańskie towarzystwo psychiatryczne (APA) uznaje tylko określenie „deficytu uwagi/nadpobudliwości psychoruchowej” w nowej wersji diagnostycznego i statystycznego podręcznika zaburzeń psychicznych (DSM-5). Że ADHD i add? Chłopiec pochodzą wiersze z głowy, aby pokazać, wiele dziwnych myśli add i adhd często mogą się mylić, ale istnieją pewne różnice między tymi dwoma.

Zespół deficytu uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) opisuje stan mózgu, co prowadzi do połączenia słabego uwagi, nadpobudliwość i słabej kontroli impulsów o poziomie ważności, co zakłóca funkcjonowanie lub rozwój. Istnieją trzy podtypy ADHD: głównie bezmyślny cechy ADHD zapomnienia, dezorganizacji i brak uwagi. Tego konkretnego typu ADHD jest również nazywany zespół deficytu uwagi (add). Głównie nadpobudliwe-impulsywny ADHD oznacza nerwowe ruchy i impulsywne decyzje, a nie nieuwagi. W połączeniu z ADHD charakteryzuje się swoją, nadczynność i импульсивностью. Jest to błędne przekonanie, że każdy, kto ma ADHD nadpobudliwe. Jednak ci ludzie, którzy są wiele objawy ADHD, ale nie jest nadpobudliwe, być może, bezmyślny ADHD, które kiedyś nazywało się dodać.

Problemy z неорганизованностью i zapomnienia na bieżąco

Ludzie z add często występują problemy z неорганизованностью i zapomnienia na bieżąco. Oni też mogą walczyć, aby skupić się na rzeczach, które są dla nich ważne. Ludzie z add mogą się skupić, i jeśli temat ich naprawdę interesuje, mogą w pełni skupić się na nim, zamykając wszystko inne. Są one prawdopodobnie bardzo trudno się skupić, gdy zobowiązanie Dziecko musi mieć co najmniej sześć z powyższych objawów, zanim mogą być brane pod uwagę w diagnostyce. W wieku kilkunastu lat lub osoba dorosła, pięć z tych objawów musi być obecny. Objawy muszą być obecne co najmniej 6 miesięcy przed diagnostyką, i trzy lub więcej objawów bezmyślny lub гиперактивно-impulsywne zachowanie powinni uczestniczyć w wieku do 12 lat. Nasilenie objawów też ważne. Wszyscy zapominają swoje klucze od czasu do czasu, a wiele dzieci nie lubią robić zadania domowe. W człowieku z add i adhd, jednak te objawy mogą znacznie osłabić ich społecznej, szkoły, lub pracy zawodowej. Objawy również zostaną przesunięte na poziom rozwoju. Przykładem tego może być старшеклассником, który regularnie wspina się na szczyt klasie Tabela. Objawy powinny również pojawić się w wielu środowiskach, takich jak szkoła, praca, dom, i w sytuacjach społecznych.

Tam musi być wyraźny dowód na to, że objawy przeszkadzają jakości życia człowieka. Lekarze sprawdzą, czy te objawy mogą być wyjaśnione przez inne choroby. Dziecko po prostu buntują się przeciwko władzy? Ich zachowanie, aby przyciągnąć uwagę? Z możliwych przypadków ADHD lub dodać do dzieci, psycholog szkolny może być zaproszony obserwować zachowanie dziecka w klasie, aby pomóc podjąć właściwą diagnozę. Inne warunki, które powodują podobne objawy, lekarze też muszą być pewni, że zachowania nie są wynikiem innej choroby. Zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości i substancjami działającymi dysocjacyjne zaburzenia mogą wszystko pokaż podobne objawy, aby dodać lub adhd. Dzieci z ADHD mają wyższe ryzyko rozwoju innych zaburzeń. Centra kontroli i prewencji chorób (CDC) oceniają, że około połowa dzieci z ADHD mają również inne zaburzenia. Problemy behawioralne często towarzyszą ADHD leczenie objawów ADHD i add, można pomóc zmiana stylu życia: jeść zrównoważonej, zdrowej diety, uzyskując dużą ilość ćwiczeń, tworzenia dobrego snu praktyki uzgodnione z instytucją, jeśli warunek wpływa na dziecko leki takie jak Ritalin lub adderall, możliwe, powinny być stosowane. Lekarz poinformuje na najlepszą strategią w leczeniu ADHD lub add. Kiedy do lekarza jakiego zdiagnozowano add lub adhd, musi być przeprowadzone tylko przez lekarza, który najpierw zdecydować, czy dana osoba spełnia wymaganych kryteriów. Zdając sobie sprawę z trudności add i adhd pomaga zapobiec podrażnienia z powodu długotrwałego procesu diagnostyki i pomaga uniknąć błędnej diagnozy.Problemy z неорганизованностью i zapomnienia na bieżąco

Dziecko kaprysi w klasie

ADHD u dorosłych i dzieci, dzieci figle w klasie dziecko nadpobudliwe objawów jest bardziej prawdopodobne, aby pokazać ich nadpobudliwości psychoruchowej poprzez nieodpowiedniego zachowania, niż dla dorosłych. Objawy ADHD lub add mogą się przesuwać i zmieniać się, jak ludzie dorastają, i te same objawy mogą przedstawiać się inaczej u dzieci i dorosłych. Nadpobudliwość dzieci z objawami nadpobudliwości psychoruchowej częściej pojawiają się „w ruchu”. Mogą biegać, wspinać się, i bawić się nadmiernie, nawet gdy jest to niestosowne. W klasach, mogą wstać, stale powodują rozproszony, i mówić niepotrzebnie. Dzieci często ерзают na swoich miejscach, skręcać, bawić się z rzeczami w rękach, i nie mogę siedzieć spokojnie. U dorosłych, fizyczne objawy nadpobudliwości mogą być zastąpione uczucie ciągłego niepokoju. W nadpobudliwość może przejawiać się w inny sposób, na przykład, ciągle dotykając nogami, bawiąc się ołówkiem, lub fidget. Mogą one przechodzić z pracy na pracę przy pierwszych oznakach nudy i mogą zostawić nieciekawe projekty półproduktów.

Dorośli mogą nadal trudno siedzieć przez dłuższy czas. Impulsywność impulsywność zachowania pojawiają się u dorosłych i dzieci w kilka różnych sposobów. Dzieci są często postrzegane jako niegrzeczne, jak ляпнут odpowiedzi, przejdź do pierwszej linii, dajmy innych, lub uruchomić w przedniej części ruchu bez dorosłych mogą wystąpić impulsywne zachowanie, na przykład, wydawać pieniądze losowo, jazdy lekkomyślnie, lub nieostrożny życia seksualnego. Mogą one również powiedzieć, że przyjdzie na myśl, nie myśląc o tym, jak bardzo jest to obraźliwe i może ranić uczucia drugiego człowieka. Nieuwaga u dzieci, nieuwaga przejawia się w nieuwagi w szkole, rozproszone uwagę, недоделанное zadanie i niedokończone działalności. Oni też mogą nie zwracać uwagi na szczegóły lub słuchać, gdy mówią bezpośrednio. U dorosłych, objawy nieuwagi podobne, ale pojawiają się one w różny sposób. Dorośli ludzie mogą zapomnieć robić regularne zadania, takie jak wywóz śmieci, zabierają dzieci ze szkoły, lub złożenia dokumentów. Mogą one zgubić lub zapomnieć rzeczy, które są regularnie korzystają, takie jak klucze, telefony komórkowe, i ważne dokumenty. Dorośli z add mogą także mieć problemy z własną motywacją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *