ILE SNU POTRZEBUJESZ?

ILE SNU POTRZEBUJESZ?Obudziłem się wczoraj i od razu zrozumiałem, że coś się zmieniło. Znam to, ale nietypowe uczucie ogarnęło mnie. Jak rozpalanie ognia, najpierw to było delikatnie i ostrożnie, ale kiedy zacząłem swoją poranną rutynę, uczucie rosło, dopóki nie jest bardzo głośny. To uczucie było energią. Mnie wymagali. Żywy. Motywują. Zanim zdążyłem zjeść śniadanie, przyszły mi na myśl trzy wspaniałe pomysły.  

W ostatnim czasie u mnie nie było nadmiaru energii.

Faktycznie, kilka dni czułem się вытертым, zwłaszcza wczesnymi wieczorami, www.cnsfoundation.org/germitox/ kiedy zmieniał się w zombie. Więc co zmieniło się dziś rano? Skąd wzięła się energia? Odpowiedź sprowadza się tylko do jednego słowa – sen. Jestem matka nowo narodzonego dziecka, i po raz pierwszy od dziewięciu tygodni spędziłam dziewięć błogosławionych godzin w kraju NOD. Mój syn spał od 9 pm do 4:30 rano, a następnie po posiłku i uścisków, wrócił, aby spać do 9:30.  

Stali czytelnicy tego bloga wiedzą, że jestem wielkim zwolennikiem znaczenie snu. Jak pisałem wcześniej, mimo, że niektóre z najbardziej wpływowych ludzi na świecie kazali by ci uwierzyć (GM, Donald Trump), większość zdrowych, udanych ludzi w rzeczywistości dostają więcej snu, a nie mniej. Dzięki ostatnim badaniom, wiążącym zły sen z wieloma chorobami przewlekłymi i demonstrującym, że brak snu może był nie tylko jednym z powodów mojego autoimmune choroby, ale i усугублял moje objawy, robię teraz sen jest Jednym z moich głównych priorytetów.  

Niedawno napisałem o tym na blogu poświęconym ludziom, pozbawionym snu, a jeden z czytelników tej wiadomości zapytał mnie, co wiem o tym, ile snu potrzebujemy. Nico napisał o swojej „wspaniałej przyjaciółce”, która „wymaga zdecydowanie więcej godzin snu codziennie”, niż on. On zapytał: „czy Masz jakieś wskazówki/wiedza o tym, czy jest zalecany 7-9-godzinny sen normatywnej koniecznością dla wszystkich ludzi? Czy niektórzy ludzie wymagać więcej (9+ godzin) lub mniej (7 godzin), niż zalecane?”  

To takie wspaniałe pytanie.To takie wspaniałe pytanie.

Przecież tam jest o wiele więcej możemy zrobić, pozostając spać na dwie godziny. Dlatego, kiedy miałem okazję przeprowadzić wywiad z jednym z wiodących światowych ekspertów w sen, zadałem mu to samo pytanie.  

Niemiecki naukowiec Тилль Реннеберг z Uniwersytetu Ludwika-Maksymiliana jest ekspertem w dziedzinie хронобиологии (nauka naszych rytmów biologicznych) i wykorzystuje dane zebrane w ponad 55 000 osób do nauki naszych potrzeb we śnie. Powszechnie uważa się, że wszyscy powinniśmy dążyć do tego, aby spać około osiem godzin każdej nocy, choć czasami wiadomości są tytuły, takie jak „dlaczego siedem godzin snu mogą być lepsze niż osiem”. Kiedy zapytałem Роннеберга, że my tak naprawdę wiemy o tym, ile snu musimy uzyskać, jego odpowiedź była niesamowita. „Nic,” powiedział prosto. Dlatego poprosiłem go o wyjaśnienie. „Ja naprawdę tak myślę. Tak naprawdę nie wiemy, jak. Wiemy, ile średnio otrzymują ludzie, ale nie wiemy, czy jest to właściwe liczba.”  

Wydaje się, zamieszanie sprowadza się do tego, że wszyscy jesteśmy różni – różnej płci, w różnym wieku, o różnych codziennych czynności. Wszystkie te różnice oznaczają, że wszyscy potrzebujemy różnej ilości snu. Niemniej jednak, istnieją pewne oparte na rzeczywistych danych subtelne wskazówki, które możemy wykorzystać. W 2009 roku wykryto rzadka mutacja genetyczna, która pozwala niektórym ludziom spać mniej niż 6,25 godzin na dobę bez negatywnego efektu. Niestety, uważa się, że to mocarstwo jest ograniczona do mniej niż jeden procent ludności. Dla reszty z nas, w zależności od naszego wieku i płci, większość z nas musi gdzieś od siedmiu do dziewięciu godzin snu każdej nocy. Dzieci potrzebują około trzynastu godzin, w tym stawek sen. Młodzież potrzebuje około dziewięć i pół godziny, a kobiety zazwyczaj potrzebują więcej snu niż mężczyźni. Ilość snu trzeba z dnia na dzień również będzie się różnić. Przygotowanie do egzaminów, przygotowanie do poważnej prezentacji w pracy, przygotowanie do maratonu – wszystkie te działania wymagają od ciebie więcej, i jako wynik,

Na szczęście, istnieje bardzo prosty sposób określić, ile snu ci, jak człowiek, normalnie trzeba, że przedstawione w końcu tego komunikatu.

Gdy robiłem to proste ćwiczenie dla siebie,

rezultaty były oszałamiające. W tym czasie miałem około siedmiu godzin zamykając oczy na dobrą noc, ale odkryłem, że jestem девятичасовая kobieta. Wszystko, z wyjątkiem tego, wyczerpuje mnie. Biorąc pod uwagę, że od czasu, jak mój девятинедельный syn przyszedł na świat, już pięć-siedem godzin nie śpię, nic dziwnego, że czuję się płasko.  

Nie tylko nie sypiam za dobrze. Ankieta ponad 250 000 osób, przeprowadzone w USA w ramach narodowego badania zdrowia, wykazały, że prawie 30% mężczyzn i kobiet spali mniej niż sześć godzin każdej nocy. Według brytyjskiego Funduszu zdrowia psychicznego, ponad 30 procent populacji cierpi na bezsenność. Australijskie badania wykazały, że dzieci na całym świecie cierpią i tracą średnio 37 minut każdej nocy zaleca się spać.  

Роннеберг wyjaśnił, że część problemu polega na tym, że każdy z nas ma inne rytmy biologiczne, które oznaczają, że kochamy spać o różnych porach. Niektórzy ludzie sowy, a inne skowronki rano. To „margines społeczny”, jak nazywa go Роннеберг, może być jednym z powodów, dla którego my cierpimy z powodu konsekwencji dla zdrowia, nie otrzymując wystarczającej snu. Na przykład, kiedy naukowcy eksperymentalnie naruszył cykl snu ludzi, odkryli znaczne pogorszenie nastroju, co wyjaśnia, dlaczego wysoka częstość występowania lęku, depresji i innych zaburzeń nastroju podobno wśród pracowników zmianowych pracowników, których rytmy snu stale kwestionowane. „Gdybyśmy mogli zmienić społeczeństwo tak, aby ludzie mogli spać we śnie okna, nie tylko wiemy dużo więcej o tym, ile godzin snu jest nam naprawdę potrzebne, wszyscy byli bardzo zdrowe, bo chcieliśmy spać w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości, że możemy indywidualnie trzeba”, – powiedział Roenneberg, który opowiada się za inny styl życia w zgodzie z naszej indywidualnej spać musi.  

Niestety, w tej chwili pracuję na grafikę snu, który określa девятинедельный Izaak, i, niestety, moje dziewięć godzin szczęścia, jak się wydaje, były jednorazowe w tej chwili. Mam dobre wieści, chociaż, jeśli regularnie robi zmianę pracy lub, tak jak ja, do czynienia z jakimś innym nieuniknione przeszkodą dla zwykłego snu. Badanie z Uniwersytetu w Pensylwanii wykazały, że jedną lub dwie noce dobrego snu było wystarczająco dużo, aby pomóc ludziom odzyskać po pięciu nocy sen zbyt mało. Jednak nie jest to może potrwać tygodnie, a czasem i więcej, aby odzyskać od dłuższego snu. Moje palce skrzyżowane, że mała Izzy Harvey opanować z tym w dzień i w nocy w niedalekiej przyszłości.  

Dowiedz Się, Ile Snu Potrzebujesz  Dowiedz Się, Ile Snu Potrzebujesz  

Zaplanuj tygodniu, który możesz poświęcić na sen. Połóż się spać, gdy jesteś zmęczony i wstawać rano, kiedy czujesz się wypoczęty, bez budzika. Ogranicz spożycie kofeiny i alkoholu, a także wpływ niebieskiego światła po zachodzie słońca (więcej o tym tutaj). W ciągu dnia wyjść na światło słoneczne i poćwiczyć. Przez tydzień trzeba było spłacić każdy skumulowany dług snu i zaczniesz znajdować swój naturalny rytm. (Zwróć uwagę, że jeśli robisz wszystko to, i nadal występują problemy ze snem, to może być czas, aby porozmawiać z lekarzem lub specjalistów w klinice snu.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *